Į "EuroVelo 13" trasą - susitvarkius mieste

24.07.2012: Artikel zum Besuch von Michael Cramer am 23.7.2012 in Klaipeda, erschienen in Vakaru Ekspresas

Prieš kelerius metus įrengta Pajūrio dviračių trasa galėtų tapti tarptautinės dviračių trasos "EuroVelo 13" - vadinamosios Geležinės uždangos trasos - dalimi, tačiau prieš tai reikia atlikti namų darbus, apie kuriuos kažkodėl įprasta pamiršti pripažinus naują objektą tinkamu naudoti.

Penktadienį seminare Klaipėdoje susitikę dviračių turizmo specialistai, pajūrio miestų ir rajonų savivaldybių atstovai tarėsi dėl galimybės Pajūrio dviračių trasą integruoti į naujai plėtojamą tarptautinę.

Vadinamoji Geležinės uždangos trasa, kuri driekiasi tarp šaltojo karo laikų Vakarų ir Rytų valstybių blokų nuo Barenco jūros Norvegijoje iki Juodosios jūros Bulgarijoje, yra jau 13-oji Europos dviračių takų tinklo "EuroVelo" trasa.

Šiemet Lietuvoje apsilankius šio projekto iniciatoriui, Europos Parlamento nariui Michaeliui Crameriui, tarptautinės dviračių trasos dalimi Lietuvos teritorijoje pakviestas pasirūpinti pajūrio regionas - Palangos, Klaipėdos ir Neringos savivaldybės.

Tačiau, anot Lietuvos dviratininkų bendrijos tarybos nario Sauliaus Ružinsko, Pajūrio dviračių trasą baigia sunykti: daugelyje vietų nebeliko ją žyminčių ženklų, takams trūksta priežiūros.

"Argi galima kalbėti apie jungimąsi prie tarptautinio projekto, jeigu stinga tvarkos vietiniu mastu? - klausė pokalbininkas. - Per penkerius šios trasos funkcionavimo metus daug kas pasikeitę. Rekonstravus Herkaus Manto ir P. Lideikio gatvių sankryžą, dviračių takai čia nebuvo įrengti, sutvarkius Klaipėdos poilsio parką, dviračių takų ženklų jame taip pat nepastatyta."

Dviratininkų bendruomenės atstovo teigimu, ketinama pateikti siūlymą Pajūrio dviračių trasos atkarpą tarp Lietuvininkų aikštės ir Vasaros estrados iš Herkaus Manto gatvės perkelti į naująjį pėsčiųjų tiltą per geležinkelį, o toliau paleisti ją Kretingos gatve iki estrados.

Realioms sąlygoms nepritaikytą dviračių judėjimo schemą miesto centre dviratininkams Klaipėdos valdžiai jau yra pasiūlę keisti įrengus atskiras dviračių juostas iš abiejų gatvės važiuojamosios dalies pusių.

Geležinės uždangos trasos projekte dalyvauja 20 Europos valstybių. Daugelis šios trasos ruožų jau yra sutvarkyti ir pažymėti.