Burgenlandský cykloraj - TOP trasy 2015

01.07.2015: Artikel erschienen auf www.etrend.sk am 13. April 2015

Vybraných sedem špičkových cyklistických trás vám umožní spoznať a zažiť Spolkovú krajinu Burgenland. Tieto trasy ponúkajú výnimočné zážitky: najznámejšia a najobľúbenejšia je trasa okolo Neziderského jazera o dĺžke 135 km. Pozorovať prírodu môžete na cyklistickej trase „Lacken Radweg“ v Národnom parku Neusiedler See – Seewinkel, pôžitok z vína v kombinácii s kultúrou vás čaká pozdĺž čerešňových sadov na trase „Kirschblüten” so 43 km a na trase “Festival Radweg“, ktorá má 65 km, jazdu dole kopcom si užijete v regióne Rosalia po trase „Rosaliaradwanderweg“ s dĺžkou 58 km a 260 km môžete absolvovať na E-Biku v Južnom Burgenlande na trase “Paradies-Route Südburgenland”.

Vyskúšať môžete aj trasu „Eurovelo 13 - Iron Curtain Trail” s celkovou dĺžkou 10.400 km a dozviete sa čo to z najmladšej európskej histórie pohraničia.

Ďalšie cyklistické trasy s veľmi dobrou infraštruktúrou vedú cez slnečný stredný Burgenland s trasami „Sonnenland Tour“ (130 km), “Rotweinradweg” (36 km), “Zöberntal-Rabnitztal” (36 km), “Waldquellenweg” (18 km), “Lisztwanderweg” (27,5 km) a “Naturpark Radwanderweg” cez prírodnú rezerváciu, a ďalšími menšími okružnými cyklistickými trasami. Mimoriadne vhodná cyklotrasa pre rodiny s deťmi je „Familienthermenradwanderweg“ s dĺžkou 21 km alebo jazda na drezinách.

Všetky cyklistické trasy sú výborne značené a z väčšej časti majú asfaltový povrch. Vyberte si vlastnú cyklotrasu! Mnoho cyklistom ústretových ubytovacích zariadení a gastronomických podnikov premenia vašu dovolenku na bicykli na nezabudnuteľný zážitok. Hor‘ sa na bicykel a zamierte do Burgenlandu – v ústrety slnku!

Informácie o Vašej dovolenke na bicykli nájdete TU.

Nachrichten